ağlayan erkek pozu (hollywood işi)

What do grown men look like when they cry? demiş, fotoğrafçı Sam Taylor-Wood ve meşhur hollywood aktörlerini ağlatıp fotolarını çekmiş. hangilerinin gerçekçi, hangilerinin zorlama olduğuna insanlar kendileri karar versin, göstermesi benden, demiş. yorumlayalım o zaman:

Robin Williams: kol kıllarından adamın suratına odaklanmak zor. mimikleri folloş biri olduğundan inandırıcılığı her halükarda az.Laurence Fishburne: adamım bu. erdemli duruşunun hastasıyım. ağlamak için götünü başını yırtmanın gerekmediğini pek güzel gösteriyor. favorim bu.Daniel Craig: gözleri kan çanağına döndürmesi iyi bir ibare de objektife bakmasaymış keşke. bana inanıyor musun, der gibi olmuş.Ed Harris: bu adamın bitkin hali zaten ömür törpüsü. duygu yakışmıyor kendisine. "enemy at the gates"deki buz gibi alman subayını "the hours"daki suicidal yazara tercih ederim.Benicio del Torro: zorlama olmuş, "ağlamaya çalışmalıyım" der gibi.Forest Whitaker: iyi kaptırmış kendini. ağlamak için aklına ne getirmeye çalışmış acaba?Dustin Hoffman: daha çok hayal kırıklığını anlatır gibi. gece alkolü fazla kaçırmış, geceyi geçirdiği kadın da cüzdanında ne varsa almış.Gabriel Byrne: inandırıcı tek bölge üst dudak. geri kalan kısım acıdan çok mazeret arayışını anlatır gibi.Steve Buscemi: olmamış. ağlamayacaksan ne diye poz verdin ki? en azından gözlerini açsaydın.Robert Downey Jr: o elmacık kemiğindeki şey göz yaşı mı, yoksa atmık mı, eheh. böyle çıplak ve yatakta poz verirsen neyine inanıcam lan senin dümbük.Jude Law: damar çıkartmış. julia roberts da yapıyor bunu, sinir oluyorum. iyi has adamsın da gözleri bir görebilseydik keşke.Sean Penn: bu orospu çocuğunu adamdan sayıp fotoğrafını çekmek bile suç sayılmalı. doğuşvari kolların götüne girsin amındüdüğü.

Paul Newman: yaşını almış tek aktör ve siyah-beyaz tek fotoğraf. yaşa hürmeten adam kayıracak değilim yine de. olmamış. ama "cat on a hot tin roof"daki yarı-tanrının ağlamasını beklemek de abuk olur tabi.


sonuç: white men can't do it.