insan çantasında ne taşır?

birkaç örnek görünce kadınlar için bu soruya "çantaya sığabilecek her şey" diye cevap verilebilir sanırım. görebildiklerim arasında tırnak törpüsü, külot, maketimsi maskot, yelpaze, tamagotchi, rubik küpü, şiş örgü, tırnak makası, başka küçük çantalar ve tabiki ne idüğü belirsizi bissürü makyaj malzemesi var. bir örnek:


mahrem kışkırtıcı bir şey tabi. baktık, üstüne bir de laf ettik. bari bizimkinde ne varmış gösterelim de içimiz rahat etsin:


açıklama da yapalım: fotoğraf makinesini her zaman taşımıyorum. onun yerinde çantaya uygun ebatlarda kitap oluyor genelde. ne var ki, şu sıralar okuduğum kitap tuğla ebatlarında ve zar zor sığdırabilmeyi başarsam da ağırlığı omuz çürüttüğünden kitap şimdilik çantanın muhteviyatında yok. kitabın kontenjanını ortada görülen çıktılar ve fotoğraf makinesi doldurdu yani bu fotoda. sim kartı ise üzerime kalmış bir işin mecburiyeti, kurtulmak için can atıyorum.

aslında düşündüm de insanların çantalarında ne taşıdıklarını gösterebildiği bir blog yapılabilir. güzel de olur. kesin birileri bunu benden önce düşünmüş hatta hayata da geçirmiştir. ama türk versiyonu yoktur sanırım.