insan klonlama: anneler sikilmesin

insanların klonlanmasına karşı değilim. dünyaya gelebilmek için önce anamızın sikilmesinin gerekli olmasına birilerinin dur demesini saygıyla karşılıyorum.

4 yorum:

 1. Neden bu kadar sert? Ya da hala bu kadar sert mi?

  YanıtlaSil
 2. yok ya. o biraz geyikti. ama o kadar sert miydi gerçekten? ama şaka da olsa gerçekliği var gibi geliyor beri taraftan. nesi sert geldi ki hakkaten?

  YanıtlaSil
 3. Gerçekliği var aslen. Annelik, -doğal yollarda- öncesinde çiftleşmeyi gerektiren bir durum ama 'annelik' derken sikilmketen bahsetmek. Sert gelen bu idi sanırım =) Bir de genelde özenilir, planlanır annelik.. Ahh biz kadınlar =P

  Konuyu hafifletmeye çalışıyorum, evet. =)

  Bir de hep söyleniyor ya, sevdiğin bir adamla sevişmek vs..sikilmek değildir. Anne olacaksın, babası olacak adamı da seviyorsundur. Annelik kutsaldır. Bu konu uzadı. Anneler sikilmesin sloganıyla ardından koşacak bir sürü insan bulunur ayrıca. Bir kısmı katılır sürüklenir, bir kısmı sürüklemek ister yerlerde.

  Evet artık tuhaf bir mizahi yaklaşım içinde gibiyim. Sustum

  YanıtlaSil
 4. tahmin etmiştim ama "sikilmek" derken orda babaya karşı bir yakınma/hınç var aslında. "anneler sikilmesin"deki çağrıyı da dramatik yapan anneliğin kutsallığı bir bakıma. bunu söyleyen aslen annesini/annelere bu "kötülüğü" yapandan korumak amacında bence o yüzden. (hoop bu sefer de oedipus kompleksine geldik)

  fakat zurnanın zırt dediği yer de burası aslında. tamam, anneler çocuk doğurmak için sikilmesin ama sonrası? bu sloganın peşinden koşanlar sikişi toptan kaldırmak mı istiyor? yoksa anneler için bundan sonra başkalarıyla zevkine sikişe izin var mı? klonlama ile babayı ortadan kaldırınca "anneyle sikişebilecek kişi" mefhumu bir anda çörekleniyor üstümüze aslında.

  o yüzden bu sloganın ardından sürüklenenler ve onları sürükleyenler birer oedipus mu yoksa sikişten doğmakla mı sorunu var ayırt edilebilir belki böylece. anneliğin kutsiyetini de, sevilen kişi-yi/-ye "sikmek/sikilmek"i sevişmeye çeviren şeyi de buradan tartışırabiliriz sonra.

  YanıtlaSil