arslan ailesine kendini sevdirmek


insan kıskanıyor valla. vahşi hayvalarla temasa karşı çıkanlara da sormak gerek nerde yaşıyorlarmış. insanların kendilerini "hayvanların hamisi" olarak görmeleri kadar sakat bir insanlık anlayışı var mıdır? bizden zeki uzaylılar dünyayı ziyaret ettiklerinde umarım bu düşüncedeki insanları götürüp "kendi vahşi ortamlarını" yaşayabilecekleri korunaklı bir parkta yaşamalarını sağlarlar da kurtuluruz onlardan. ben uzaylı abilerle el şakaları, güreşler yapıyor olacağım.

3 yorum:

 1. Vahşi hayvanlarla temas karşı çıkmak niye bu kadar kötü?

  YanıtlaSil
 2. bu onların doğal yaşamını ihlal etmek olarak görülüyor, ama asıl kötü olan vahşi hayvanları hayvanat bahçesine tutsak edip araya demir/cam set çekerek birbirimizden alakasız canlılarmışız gibi davranmak bence.

  aynı şekilde et ve tavuk tüketimi için görece "evcil" hayvanlara hiç gün ışığı görmeden sanki konserve ürünmüş gibi fabrika yaşamını reva görmektir.

  hayvanlarla iletişimimizi sadece kedi ve köpeğe indirgedikçe insanlığımızı konserve edip sterilleştiriyoruz. asıl vahşileşen biz oluyoruz. hayvanların hamisi değiliz, parçasıyız.

  dikkat çekerim: bu tekno-şehirlerimize vahşi hayvanlar ayak uydursun demek değil. şehirler insan hayatının doğal ortamı değil.

  YanıtlaSil
 3. ha bir de aklıma "dersu uzala" filmi geldi:
  http://obisp.blogspot.com/2009/10/dersu-uzala.html

  YanıtlaSil