polis devletine doğru

"Emniyet teşkilatına 2011 yılında, 6 bin 900'ü Polis Meslek Yüksek Okullarında, 10 bin üniversite mezunu da Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde olmak üzere toplam 16 bin 900 polis memuru katılacak. Polis Meslek Yüksek Okulları ve Polis Meslek Eğitim Merkezleri aracılığıyla son 7 yılda toplam 76 bin 840 genç polis teşkilatına girdi."

2 yorum:

  1. polis devleti neye denir biliyor musunuz yoksa ironi amaçlı bir başlık mı bu.

    http://tr.wikipedia.org/wiki/Polis_devleti vs...

    YanıtlaSil
  2. ironi falan değil. verdiğim istatistik polis devletine doğru bir işarettir diyorum. ülke içi emniyete bu kadar ihtiyaç duyduğumuza göre vardır bir hikmeti bence. kimi kimden korumaları gerek ki bu kadar kişiye ihtiyaç duyuluyor? burada uzun uzun anlatacak değilim ama yargıya kadar uzanan bir silsilenin ilk piyonudur polis. bu istatistik tek başına evet alakasız görünmüş olabilir ama türkiye'de son 7-8 senede bariz bir şekilde peyderpey artan hükümet kontrolüyle (devlet değil) karşı karşıyayız. buna resmen istibdat denir. onun da polis devletinden farkı var mıdır vikipedi'den bi bakalım

    ayrıca yüzbinin üzerinde öğretmen açığı olduğu da yıllardır bilinen bir gerçekken daha bi anlamlı duruyor polis devleti iması.

    YanıtlaSil